Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy matek feladatban segítene...

Egy matek feladatban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Egy osztály tanulói közül bárhogy választunk ki 12-t,biztosan lesz közöttük legalább 4 lány és legalább 2 fiú.Mennyi az osztály létszáma?

Kérlek azt is magyarázzátok el,hogy hogy juttok el a megoldáshoz. Privátban is szivesen várom a válaszokat  Nagyon fontos lenne :)



2016. dec. 24. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ennyi adatból ezt nem lehet megmondani.
2016. dec. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Más adatot nem adtak meg a feladathoz?


Mert ezt így nem lehet megoldani.

2016. dec. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem adtak meg. Ez egy matek házi verseny 😥
2016. dec. 24. 11:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Bár matematikában nincs olyan, hogy "szerintem", de szerintem a lehetséges legnagyobb létszámot keresi.


Ha bármely 12-ből biztosan 4 lány, akkor maximum 8 fiú lehet. (Ha 9 fiú lenne és mind bekerülne a 12-be, akkor már nem lehet 4 lány, csak 3.)

Ha bármely 12-ből biztosan 2 fiú, akkor max. 10 lány lehet.

Így 18 a létszám, 10 lány és 8 fiú.

2016. dec. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Èn akkor azt mondanám hogy 12. Mert ha pl 13 fős lenne az osztály, simán kihúzhatnak 11lányt ès 1 fiút. Ha van annyi lány. De ez amúgy hülyesèg. Valami maximon számot athattak volna meg...
2016. dec. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Ebben teljesen igaza van a 4. válaszolónak, és így azt lehet mondani, hogy 12-18 között lesz valahol az osztály létszáma, de azt akkor sem lehet megmondani pontosan, hogy hány fős az osztály.

2016. dec. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5.-nek:


A fiú-lány arányt nekünk kell megmondani szerintem, mert ilyen erővel simán lehet, hogy lányiskoláról van szó, és sohasem fognak tudni 2 fiút kihúzni (mert csak lányok vannak), bármennyi is az osztály létszáma.

2016. dec. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes választ,de legfőkébb a 4esnek. Mert igaza volt. Az osztály létszáma 18. Mivel ez egy keresztrejtvény. És nekem kijött a 18,de le is kell írnom,hogy hogyan kaptam meg az eredményt ,ami nekem nehezen ment volna. Na most már teljesen világos minden. Köszönöm szépen :) mindenkinek ment a zöld kéz 😊
2016. dec. 24. 12:53
 9/9 anonim ***** válasza:

18 az csak a maximum szám.

Mert lehet 12,13,14,15,16,17,18 is.

2016. dec. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!