Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légy jó mindhalálig regényből...

Légy jó mindhalálig regényből a fő konfliktusokban (bonyodalomban) és a végkifejletben (megoldásban) csak ezeket nem értem, segítség?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!

2016. dec. 27. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A mű legfőbb konfliktusát Misi gyermeki világának a felnőttekkel való szembenállása adja, ami két főbb pontban csúcsosodik ki.

Az első. Misi bár igen szegény családból származik. Sokszor még ételre se jut pénze, a tanszerei és könyvei árát is úgy koldulja össze. Mégis szorgalmának és kitartásának köszönhetően ő az iskola egyik legjobb tanulója. A tanárok éppen ezért igen kedvelik és segítik, olykor még olyan dolgokban is, ami ellenkezne a kollégium szabályaival. Misi ezt a jóindulatot kihasználva próbál segíteni barátján, Orczyn, amikor az belekeveredik egy eltűnt lottószelvény - reskontó - ügyébe. Ez visszafelé sül el és Misire terelődik a gyanú, aki megdöbbenve tapasztalja, hogy a tanárok, akik egykor mindenben mellette voltak, most egységesen ellene fordulnak, még a jóságos igazgató úr is, és végül ki is csapják az iskolából.

A felnőttekkel való konfliktus második kritikus pontja, hogy miután kicsapták az iskolából, szülei elkeseredésükben beadják Misit inasnak az öreg Pósalakyhoz, a helyi kovácsmesterhez. Misi kicsi és gyenge, nem bírja a nehéz fizikai munkát, ezért mestere örökké csak szidja és elveri, de közben folytonosan azt hangoztatja, hogy ő szigorú, de igazságos ember. Mikor Misi vigaszért fordul másokhoz - felnőttekhez - tőlük szintén csak azt hallja, hogy Pósalaky úr milyen igazságos, és mekkora szerencséje van Misinek, hogy az ő kezei alá került. Ezért is írja Misi az utolsó levelében, hogy "ha ilyen a felnőttek igazsága, akkor én nem kérek belőle"

Így kb ennyi, összefoglalva. Visszanézve, nem lett olyan rövid és tömör, mint szerettem volna, de remélem, ez a leírás segíteni fog!

2016. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Majd lerövidítem egy kicsit de nagyon szuper vagy, köszönöm hogy segítettél jó tett helyébe jót várj! ;)
2016. dec. 28. 10:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!