41%-os leértékelés után az ára 19,88 euró lett. Mennyibe került eredetileg az áru?

Mennyibe került az áru? Hogyan kellene ezt megoldani?
2017. jan. 1. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha 41% a leértékelés akkor az áru 59%-át kell kifizetned. Így a kérdés: minek az 59%-a a 19,88 euró?


(19,88/59)*100= ezt kiszámold és megvan az eredmény.

2017. jan. 1. 13:33
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha valaminek az árát leértékelik 41%-kal, az azt jelenti, hogy az árcsökkentés után az eredeti ár 59%-a lesz az új ár.

Vagyis x*0.59=19.88, vagyis x=19.88/0.59

2017. jan. 1. 13:33
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Ha 41% a leértékelés akkor az áru 59%-át kell kifizetned. Így a kérdés: minek az 59%-a a 19,88 euró?


(19,88/59)*100= ezt kiszámold és megvan az eredmény.

2017. jan. 1. 13:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi véletlenül kétszer küldtem el!
2017. jan. 1. 17:21