Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Oroszország, orosz birodalom,...

Oroszország, orosz birodalom, szovjetunió. Ugyan az, de még se?

Figyelt kérdés

Láttam egy oroszokkal kapcsolatos kérdést és nem tudom, hogy én tudom rosszul vagy más hibázott kicsit.

Tehát 1922-től volt Szovjetunió 1991-ig. Igaz? Előtte Oroszország volt, nem? Vagy.. orosz birodalom?

De amúgy minek ez a névleges izé? :D

Nem mindegy?


Válaszotokat előre is díjazom, szeretettel egy másnapos.



2017. jan. 1. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Ja
2017. jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 meszike91 ***** válasza:
Nem ugyanaz. A Szovjetuniónak csak egy része volt Oroszország, igaz az összes atomfegyvert Oroszország "örökölte".
2017. jan. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hát hiányosak az államtani ismereteid az biztos


"tudom hogy úgy érzed mindig diktatúra volt az oroszoknál és szar nekik, sajnos egy ilyen nép oda ezt a mentalitást mindegy hogyan de meg kell őrizni és oroszországot egyben kell tartani még ha erőszakkal is de egyben kell tartani"


a 3 nem ugyanaz másak az államformák és más a jogi berendezkedés is


jelenleg oroszország szövetségi köztársaság van egy államfő és egy miniszterelnök,


szovjetunió államformája ugyan köztársaság volt de gyakorlatilag mindenki számára egyértelmű diktatúra volt, több államból tevődött össze oroszország főképp ukrajna, grúzia, MO is a része volt stb stb


orosz birodalomben az államforma abszolút monarchia majd alkotmányos monarchia


a köztársaság és a monarchia közötti különbség hogy a vezető tisztságet a monarchiában öröklés útján lehet betölteni pl a cár után a cárevics lesz a következő cár ha a cár meghal

köztársaságban pedig az állami vezetőt az állampolgárok választják meg,


hozzáteszem egyáltalán nem mind egy, tudom hogy azt hiszed


a közvetlen környezetedben is nézzél szét, mert itt MO n is pl köztársaság van 1989 óta de az új Alaptörvény előtt hazánkat Magyar Köztársaságnak hívták jelenleg az Alatörvény hatályba lépését követően pedig Magyarországnak hívják (ez van már az új pénzérméken is meg az újonnan kiadott személyi okmányokon is)

nem voltak rendbe téve a jogcímek ez a baj.


hozzáteszem a köztársaságnak is van több fajtája prezidenciális, parlamentáris, félprezidenciális, nézz utána google a barátod


remélem tudtam segíteni :D

2017. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen! :D Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. jan. 2. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!