Sziasztok, hétfőn fizika tz, és nem annyira értem az anyagot. Hogy kell megcsinálni a 903b-t és a 909 c-t? Légyszi segítsetek megérteni

Köszi



2017. jan. 7. 19:32
 1/5 A kérdező kommentje:
2017. jan. 7. 19:33
 2/5 tatyesz ***** válasza:

903/b


ΔEb=Q+W


ΔEb=f/2∙nRΔT=5/2∙2∙8,31∙452,9=18818J


ΔT az a) kérdés megoldásából jött ki: ΔT=815,2-362,3

n=N/NA=1,2∙10²⁴/6∙10²³=2

f=5, mert kétatomos


W=az AB szakasz alatti terület, ami egy trapéz

W=(2∙10⁵+3∙10⁵)/2∙0,015=3750J


Mivel a gáz tágult, ezért a munkája negatív:


18818=Q-3750 → Q=22577J

2017. jan. 8. 10:55
 3/5 tatyesz ***** válasza:

909/c


ΔEb=cᵥ·m·ΔT=cᵥ·M·n·ΔT


A B-pontban ismert adatokból kijön n:


pV=nRT

3·10⁵·1=n·8,31·300 → n=120mol


Izobár folyamatban: V₁/T₁=V₂/T₂ → T₂=900K, ΔT=900-300=600K


M=0,032 kg/mol az oxigénre


cᵨ-cᵥ=R/M → cᵥ=920-8,31/0,032=660,3


ΔEb=cᵥ·M·n·ΔT=660,3·0,032·120·600=1521360J≈1,5·10⁶J

2017. jan. 8. 11:25
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. jan. 9. 20:40
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére átraktuk a dolgozatot szerdára :)
2017. jan. 9. 20:41