Hogyan lehet a háromszög oldalainak a hosszát kiszámolni, ha csak a szögeket tudjuk?

(derékszögű háromszög, ha ez számít valamit)

2017. jan. 10. 17:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, mert a szögek alapján végtelen hasonló háromszöget képzehetünk.
2017. jan. 10. 17:24
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor viszont gondolkodnom kell még nagyon, hogy hogyan lehet máshogy kiszámolni az eredeti feladatot :/
2017. jan. 10. 17:27
 3/14 anonim ***** válasza:
Írd ki a feladatot!
2017. jan. 10. 17:31
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az oldalak hosszát sehogy ... fix arányok vannak a szöget alapján:)
2017. jan. 10. 18:03
 5/14 A kérdező kommentje:

A lényege ,hogy egy négyzet alapú gúla magassága és alapélének összege van megadva, meg a hajlásszöge az oldallapnak és az alaplapnak.

(Rajzolgatással már rájöttem, mennyinek kéne kijönnie, de nem tudom ,hogy számolással ,hogy lehetne nekikezdeni)

2017. jan. 10. 20:02
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha felskicceled, akkor látszik. Az alaplap egyik élének felezőpontja, a gúla csúcsa, és a gúla magasságát behúzva annak az alaplappal való metszéspontja kiad egy derékszögű háromszöget. Az alaplap élét ismered, így a derékszögű háromszög egyik befogója épp az alapél fele lesz, a másik befogó a magasság, az átfogó pedig az oldallap magassága. Ezt számolhatod Pitagorasz-tétellel vagy szögfüggvénnyel.
2017. jan. 10. 21:02
 7/14 Estádio de Felchút ***** válasza:

Egy háromszög minden, ismétlem, minden adata kiszámolható három, egymástól független adat ismeretében.

Mivel a háromszög belső szögeinek összege 180 fok, ezért két szög ismeretében a harmadik szög nem tekinthető független adatnak.

A megoldást leírta az előző válaszoló.

2017. jan. 10. 21:53
 8/14 A kérdező kommentje:
Felrajzoltam, és ezt értem is, addig ,hogy ugye kijön egy derékszögű háromszög, viszont az alap élét nem ismerem. Csak az alapél és a magasság összegét. És ezzel van a probléma, amúgy könnyű feladat lenne.
2017. jan. 10. 22:11
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez esetben pedig, tegyük fel hogy a magasság (m) és az alapél (a) összege x.

Így ha felskicceled, a magasságot nevezd el m-mel, míg az alapél fele (a háromszög másik befogója) az (x-m)/2 lesz.

Most vedd a hajlásszög tangensét:

tg(alfa) = m/[(x-m)/2] = 2m/(x-m)

tg(alfa)*(x-m) = 2m

x*tg(alfa) = 2m + tg(alfa)*m

x*tg(alfa) = m*(2+tg(alfa))

[x*tg(alfa)]/[(2+tg(alfa))] = m


Ugye x-et ismered, alfát ismered, tehát megkapod a magasságot, amiből már az alapél fele is megvan, és lényegében a feladatod is megvan.

2017. jan. 10. 22:25
 10/14 dq ***** válasza:

#7:

Adott 'alfa', 'a' és 'b'. Mennyi c?

2017. jan. 10. 22:30
1 2