Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1. f:R-R (lekepezi), f (x)...

1. f:R-R (lekepezi), f (x) =x-3 szamitsd ki f (-4) x f (-3) x. x f (3) x f (4) 2. R-R, f (x) =x+2 szamitsd ki S=f (1) +f (2) +f (3) +. +f (20) 3. f:R-R, f (x) =3-4x oldd meg R-en az f (x) -1 nagyobb vagy egyenlo 4x egyenlosegeket?

Figyelt kérdés
ne haragudjatok hogy nem tettem ekezeteket. kerlek segitsetek nekem nem tudom ezt megoldani semit nem tudok matekbol tanulhatok akarmennyit megprobaltam de nem ment ha van turelmetek kerlek akkor leirnatok a teljes megoldast?

2017. jan. 11. 15:10
 1/2 dq ***** válasza:

1: Ebben össze kell adnod 9 darab egyjegyû számot.


2: itt 20 darabot kell összeadnod, a számtani sor összegképlete a barátod lesz


3: f(x) "kibontása" után:

3-4x-1 <= 4x

a feladat.

Úgy rendezed, hogy az egyik oldalon csak 'x' álljon, a másik oldalon meg csak egy szám. (Mérleg elv szerint.)


- - - -


Ez a szint, és ezek a feladatok még megugorhatók, akármilyen hülye is vagy hozzá.

2017. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 dq ***** válasza:
A relációjel fordítva van mint ahogy írtam
2017. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!