Egy mértani sorozat harmadik eleme 15,negyedik eleme 20.

Mennyi az első eleme és a kvóciense?



2017. jan. 16. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:

a3=a1*q^2

a4=a1*q^3


15=a1*q^2

20=a1*q^3


5=q--> a kvóciens


15=a1*5^2

0,6=a1

2017. jan. 16. 20:09
 2/6 anonim ***** válasza:

A kvóciens ezek hányadosa lesz: 20/15=4/3. Innen visszafejthető az első tagig:

a2=45/4, a1=135/16.

2017. jan. 16. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Felénk 20/15 nem 5...
2017. jan. 16. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez egy egyenletrendszer, ami 20-15=5.... ˇ_ˇ
2017. jan. 16. 20:13
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2017. jan. 16. 20:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Mond már meg légyszíves, hogy ezekből (a2=45/4, a1=135/16), hogy lesz harmadik tag 15, negyedik tag 20?
2017. jan. 16. 20:15