Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell berajzolni a koordin...

Hogy kell berajzolni a koordinátarendszerbe az f (x) =x+2 függvényt?

Figyelt kérdés

2017. jan. 17. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Az y tengelyt a 2-nél metszi. Onnan pedig egyet jobbra egyet felfele lépegetve rajzolod a pontokat majd összekötöd.
2017. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Érdemes megtanulni egyszer - gyakorlás útján - hogy hogyan változik egy függvény képe szorzástól-osztástól és konstans hozzáadásától. Szorzás-osztás alatt értendő a független változó vagy a függvény szorzása-osztása, hozzáadás meg (szintén kint vagy bent) lehet kivonás is, ha a konstans negatív.

Aztán már csak azt kell tudni, hogy az alap alakú függvény hogy néz ki.

Jelen esetben az y=x az ugye egy 45 fokos egyenes, szokásos pozitív irányokkal jobbra dől. 2 a függvényhez hozzáadva annyit tesz, mint 2-vel feljebb vinni az egyenest.

2017. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
NE ÓLDLYÁTÓK MÁR MEG A GYEREKEK HÁZI FELADATÁT!!!!!!!!!!!!!!!!!
2017. jan. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Ahogy látom a nyelvtanházidat neked is más írta meg.
2017. jan. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :) azért nem tudtam, mert ezt ma vették a suliban, én pedig nem voltam és beteg vagyok és nem értettem. De most már értem,köszömöm mindenkinek :) és a #3-as hozzászólásához, pedig nem szeretnék semmit hozzáfűzni, de a többieknek ment a zöld kéz :)
2017. jan. 17. 19:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nem az x-hez, egy számhoz az x tengelyen hozzárendeled az xpluszkettőt amit az y-on jelölsz?


Én úgy emlékszem, úgy van. Szóval csinálsz pl táblázatot.


Fölülre odaírod, hogy x-ek sora

Alulra odaírod, hogy y-sor


És akkor pl az x helyére beírsz egyet, akkor alatta az x+2-t, vagyis 3-at. Szóval, ahol 1 a tengelyen az x-ed, ott az y tengelynek a 3-jánál fogsz jelölni.


A ceruza hegyét odaviszed az 1-es x-hez, és fölfele lépsz onnan 3-at. Fölfelé, mert az y tengely fölfelé halad.


Táblázat neked:


x: -2; -1; 0; 1; 2; 3

y: _0;_ 1; 2; 3; 4; 5


Az ott sima nulla, meg sima egy, csak így jobban egymás alatt vannak a számok attól a vonaltól.

2017. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*de az x-nél minusz 2-t, meg minusz 1-et írtam
2017. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!