Pár feladat matematikából. Logaritmus, kombinatorika. ért hozzá valaki?


1) Hozzuk egyszerűbb alakra!


n(n-3)!-1/(n-1)(n-2)


2) Adjuk meg a pontos értékét:


A=3^hármas alapú log27+3^hármas alapú log20-4^1+kettes alapú log20-gyök3

(ne haragudjatok, ha kissé érthetetlen :S)


3)

Egy paralelogramma egyik szöge 60°, az átlók metszéspontjának a két szomszédos oldalától mért távolság 2 cm, illetve 3 cm. Számítsuk ki a paralelogramma oldalait és az átlóit.



Nagyon megköszönném a segítséget!!!


2010. máj. 5. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
háháhááá leérettségiztem 90%fölé tegnap, és 4 hónapig eszemben sincs matekot látni, úgyhogy ha nem baj 4 hónap múlva szívesen megcsinálom :)
2010. máj. 5. 21:45
 2/3 A kérdező kommentje:
Gratulálok :D jó neked ^^
2010. máj. 5. 22:08
 3/3 anonim válasza:

n(n-3)!-1/(n-1)(n-2)= [n(n-3)!(n-1)(n-2) - 1]/[(n-1)(n-2)] = (n!-1)/[(n-1)(n-2)]


A második tényleg kissé zavaros...

3^hármas alapú log27=27

3^hármas alapú log20=20

4^1+kettes alapú log20=1600

ha ez segít...

de a végét nem látom át - a gyök3 még a hatványkitevőben szerepel vagy egy külön tagja az összegnek...?


A paralelogramma oldalai

egyik: 8*(gyök3)/3

másik: 4*(gyök3)


átlói

egyik: 4*gyök(7/3)

másik: 4*gyök(19/3)

2010. máj. 5. 22:30