Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség a bennfoglalás...

Mi a különbség a bennfoglalás és az osztás között?

Figyelt kérdés

Matematika 2. osztály

ez a könyv: [link]

2. kérdés: [link]


Nem tudtam, hogy van különbség. Mi a különbség, meg tudja valaki mondani?



2017. jan. 23. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Parancsolj, az első válaszoló tökéletesen leírja:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2017. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valóban alsó tagozatban (2. o.), amikor még a természetes számok halmazát tanulják, az osztás előtt ezt tanítják. Magyarul egy "számba benne foglalnak egy másikat", és meghatározzák mennyi marad. Pl.: 15:2=7, és maradt az 1: benne lehet foglalni 7-szer, (8-szor már nem).
2017. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tehát a bennfoglalás (gyakran ezt "/"-lel jelölik) eredménye mindig egy egész szám, az osztás már kivisz a racionális számok halmazába: 15/2=7, de: 15:2=7,5. Aztán ezt el is felejtik, és később a "/" is osztást/törtvonalat jelent.
2017. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát nincs különbség, csak egy újabb magyartalan kifejezéssel bonyolítják az egyébként magyarul jól érthető osztást.
2017. jan. 23. 19:24
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Matek tanárként tanulok de sosem hallottam még a bennfoglalásról. Szerintem ez kifejezi a fontosságát.
2017. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem, a bennfoglalás az egész osztás, tehát pl

15/4=3, tehát 15-ben hányszor van benne a 4.

Az osztás pedig amikor beütöd a számológépbe.

2017. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tatyesz ***** válasza:
72%

A 2. feladat alapján:


Részekre osztás: 12 palacsintát szétosztok 4 gyerek között. Tudom, hány részre osztom, de nem tudom, hány palacsintát kap egy gyerek.


Bennfoglalás: 9 narancsot szétosztok valahány gyerek között. Minden gyerek 3 narancsot kap. Nem tudom, hány részre osztom, de tudom, hogy egy részbe hány narancs kerül.

2017. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tom Benko ***** válasza:
54%
Tulajdonképpen a maradékos osztás a bennfoglalás. Hogy pontosan mi értelme van, azt talán egy tanítótól kellene megkérdezni, sejtésem szerint elsősorban a törtek bevezetéséhez szükséges, hogy ne okozzon zavart az osztás kétfélesége.
2017. jan. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dq ***** válasza:
71%

Amerikában még szorzásból is "kettõ" van, és, direkt rámennek arra hogy az 50x3 az 50 darab 3-as csomag, és, nem 3 darab 50-es csomag. Tele van az internet lepontozott dolgozatokkal ahol a feladat az hogy mi a különbség a kettõ között, a gyerek nem tudta, fel kell háborodni hogy szarazoktatás.


Ha nagyon meg kéne indokolni, valós számok esetén például az 50xPi már csak 50 darab Pi (például pi hosszú kötelek) összegét képes jelenteni.

Ugyanígy 50/Pi is csak bennfoglalás lehet, nem lehet Pi egyenlõ részre osztani az 50-t, de, egy 50 kilós lisztbõl már lehet csinálni 16 darab pi kilós kupacot. (+marad valamennyi)

Nyilván ezekben az értelmezésekben az 50 nem mint valós szám, hanem mint természetes szám, mint darabszám szerepel.


Ha kevésbé kell megindokolni akkor csak arról van szó hogy ugyanazt a dolgot (szorzás/osztás) muszáj legyenek többször végiggondolni, ne higyjék azt, hogy értik, ne csinálják mechsnikusan. Meg hogy változatosabban foglalkozzanak órán így a dolgokkal.

Talán hasznos ha a szorzás/osztás (akár nem létezõ) tulajdonságokkal van ellátva. (Engem mindenképpen nagyon zavart volna, de, el tudom képzelni hogy másoknak ez nagyon hasznos.)

2017. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Izgalmas lenne összehasonlítani a egy ilyen gyereket kímélő, tösszörösen összetett oktatással kiképzet kis embernek és egy hagyományosan oktatott ijúnak a praktikus tudását.
2017. febr. 23. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!