Ezt a fizika feladatot meg tudná valaki oldani? SOS!


Egy autót 18,75m úton,2450N eredő erő, 6 m/s^2 gyorsulással fékezett le.

a)mekkora volt az autó sebessége?


b)Mennyi az autó tömege?


A megoldások megvannak:

a)15m/s

b)408,3kg


A számolás menete,képletei érdekelnének, és, hogy valaki oldja meg ezt, előre is köszönöm!:)


2017. jan. 24. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyorsulás/lassulás adott úton típusú feladatoknál nincs túl sok képlet, hogy válogatni tudj belőle... Nyisd ki a könyvet, mert lényegében ezzel kezdődik a történet!


a) Egyenes vonalú egyenletesen változó mozgás, út-idő összefüggés

b) Newton II. törvénye

2017. jan. 24. 22:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Newton Izsák - azt hiszem - II. törvénye szerint F = m * a

s = 1/2 * a * t^2

2017. jan. 24. 22:50
 3/4 anonim ***** válasza:
40%

a) F=m x a -->m=F/a= 2450/6= 408,3 kg


b) mivel a fékező erő munkája megegyezik az autó mozgási energiájával --> F x s = m x v(2)/2


átrendezve v-re: gyök alatt ((2 x F x s)/m)=gyök alatt (2 x 2450 x 18,75/408,3) = 15 m/s

2017. jan. 24. 23:17
 4/4 anonim ***** válasza:
18%
amúgy illene megköszönni a segítséget kérdező.
2017. jan. 25. 18:02