Történelem doga kérdés?

Figyelt kérdés

[link]

Már próbáltam utánanézni de nekem ez nem tiszta..

Ha segít valaki nagyon köszönöm!



2017. jan. 25. 14:01
 1/4 anonim válasza:
30%

(1.sor)bíró - polgármester - d.,városi tanács

(2.sor) b.,plébános

(3.sor) a., kereskedők c.,legények.inasok

( 4.sor ) e., jobbágyparasztok

2017. jan. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chtt ***** válasza:
88%

Nem tudom, milyen tankönyvek vannak manapság, de eldobhatók, ha nincs benne, 'iszen a dogákat a tananyag alapján állítják össze.


Nem akarnék nagyon okoskodni, de azt mondja, hogy egy fogalom kimarad... melyik is, kedves #1? - és ha jól értelmezem az ábrát, akkor a plébános soraiból kerül ki bíró, a polgármester és a városi tanács?


Az én logikám szerint - s a te dolgod, hogy elfogadod-e, kedves kérdező - kimaradó fogalom a "legények, inasok", mivel ők a céhmesterek "alkalmazottai" (szerencsés esetben a jövendő céhmesterek)

a polgári joggal nem rendelkezők valóban a jobbágyparasztok (az én időmben még jobbágyok)

a polgárok közé jogos a kereskedők

de azt mondanám, hogy a városi tanács a következő, és a városi tanácsban vagyon benne a bíró, a polgármester és a plébános

2017. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 25. 14:44
 4/4 A kérdező kommentje:
végül a legények,inasok válaszlehetőség maradt ki, mert én is a városi tanácsot gondoltam arra a helyre
2017. jan. 25. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!