1. Írja fel annak az e egyenesnek az egyenletét, amelyik párhuzamos a 2x − y = 5 egyenletű f egyenessel és áthalad a P(3; –2) ponton! Válaszát indokolja!


2. Adott a valós számok halmazán értelmezett 4 ( ) ( 2)

2 f x = x + + függvény.

Adja meg az f függvény minimumának helyét és értékét!


2017. jan. 25. 17:59
 1/2 A kérdező kommentje:
2est rosszul irtam ki.... . Adott a valós számok halmazán értelmezett f(x)=(x+2)²+4 fügvény. Adja meg az f függvény minimumának helyét és értékét!
2017. jan. 25. 18:03
 2/2 bongolo ***** válasza:

1.

y = 2x + 5

Az ezzel párhuzamos egyenesek egyenlete mind ilyen:

y = 2x + C

Ha ez áthalad a P ponton, akkor a P pontot behelyettesítve az egyenletbe egyenlőséget kapunk:

-2 = 2·3 + C

C = -8


y = 2x - 8


2.

f(x)=(x+2)²+4

Ebből az (x+2)² nem lehet negatív, mert négyzet. Vagyis az a tag legalább 0, ezért f(x) legalább 4.

A minimumnak ott van a helye, ahol (x+2)² = 0, ami x = -2

2017. jan. 26. 00:42