Belfer e egy 1600 cm2 felszinu gomb alaku vasgolyo egy 20 cm elu kocka alaku dobozba? Hany golyo ontheto 4800kg vasbol ha surusege 7,9kg\dm3?
2017. jan. 31. 09:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. kérdés

- ki kell számítani a golyó átmérőjét

- az átmérőt össze kell vetni a kocka méretével


2. kérdés

- ki kell számítani a golyó térfogatát

- az anyagának sűrűségéből meg kell határozni a tömegét

- ki kell számolni, hogy az adott tömegű vasból hány ilyen tömegű golyó önthető


1.

Gömb felülete:

Fg = 4 * r² * π

1600 = 4 * r² * 3,14 [← :4

400 = r² * 3,14 [← :3,14

127,388535 = r² [←√

11,2867 = r

d = 2 * r = 22,5734 cm

V á l a s z : nem fér bele a 20 cm élű kocka alakú dobozba.


2.

Gömb térfogata:

Vg = 4 * r³ * π / 3

Vg = 4 * 11,2867³ * 3,14 / 3

Vg = 6019,62351 cm³ = 6,01962351 dm³

Tömeg: 6,01962351 dm³ * 7,9 kg/dm³ = 47,555 kg

4800 : 47,555 = 100,9357

V á l a s z : 100 golyó önthető az adott vas-mennyiségből.

2017. jan. 31. 11:43