Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika háziban kéne segítség?

Fizika háziban kéne segítség?

Figyelt kérdés

A feladat így szól:

Követ kútba ejtünk. A leérkező kő koppanását az eséstől számított 7,7 s múlva halljuk. (A hang sebessége 340 m/s) Milyen mély a kút?

Odáig eljutottam hogy a feladatot két felé kell bontani.

1. rész a kő leérkezéséig, amihez szerintem gravitációs erőből kell sebességet számolni. Viszont a gravitációs erő kiszámolásához kéne a kő súlya ami nincs megadva.

2. Simán a maradék másodperccel be kell szorozni a m/s értéket.

De bárhogy próbálom nem jövök rá.


2017. febr. 7. 17:03
 1/3 A kérdező kommentje:

Közben megnéztem a megoldókulcsot. A válasz 244m.

De nem írja hogyan kéne rájönnöm. Ötletek?

2017. febr. 7. 17:25
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy hasonló házi, ebben is valami kút mélysége kellett, de én sem tudtam megoldani. Inkább azt kérdeztem a tanártól, hogy minek dobál valaki követ a kútba? Nem válaszolt rá, én meg a feladatra nem válaszoltam.:) És ezzel meg is úsztam az egyest. Ha nem sikerül megoldani, próbáld ki.
2017. febr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szabadeséshez nem kell a kő tömege. Először meg kéne mondani az esés idejét: h=(7,7s-t)*v_hang=g/2*t^2. A második egyenlet t-re másodfokú, onnantól használható az első egyenlet is h-ra.
2017. febr. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!