3a+5/6a-2 - a+1/3a-1 - 4/9a-3=?
2017. febr. 9. 18:53
 1/6 anonim válasza:
Közös nevezőre hozod a törteket, például a 9 megfelelő lesz
2017. febr. 9. 18:58
 2/6 A kérdező kommentje:
a 9 az hulyeség.. nem 18a-6 ?
2017. febr. 9. 19:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy 5/(6a)-2 vagy 5/(6a-2)...
2017. febr. 9. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:

6a-2=2(3a-1)

9a-3=3(3a-1)

A közös nevező: 6(3a-1)

igen a 18a-6 a közös nevező

2017. febr. 10. 09:22
 5/6 A kérdező kommentje:

a=-1/3

jó eredmény?

2017. febr. 10. 15:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi van az egyenlőség jel után?
2017. febr. 10. 15:52