Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A szélsőséges iszlamisták a...

A szélsőséges iszlamisták a kormányzatot és a társadalmat az Iszlám vallás által előírt elveknek és hittételeknek megfelelően kívánják újrarendezni. Igaz vagy hamis?

Figyelt kérdés

a, Egyik sem

b, Igaz

c, Hamis

d, Valamennyi a fentiek közül


Megmondom őszintén, hogy számomra értelmezhetetlenek a választási lehetőségek.



2017. febr. 11. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért értelmezhetetlenek? Induljunk ki az iszlám államból és a terroristáiból. Ők konkrétan ezért harcolnak. Ha bele gondolsz, már az elmúlt sok évben is ez ment, csak nem feltétlenül próbálták mellette az európai világot 'bomlasztani', hanem helyben harcoltak ezekért. Az összes szélsőséges csoportnak meg lehet nézni a céljait, konkrétan az, ami a kérdésben le van írva.
2017. febr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az Iszlám vallás által előírt elvek és hittételek --> én itt a Koránra gondolok (javíts ki, ha tévedek) nem írja elő, hogy gyilkolászni kéne azokat, akik nem ebben a vallásban hisznek. Ez csak az állítás része, a kérdés az, hogy ez igaz vagy hamis.


A válaszodból azt szűröm le, hogy te egyértelműen a "B"-t, vagyis az igazat választanád.


Jelen esetben nem tudom, melyik a helyes megoldás. Az "A" és a "D" válasz szerinted mi takar? :)

2017. febr. 11. 18:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nem írja elő, de ezeknek a szélsőséges iszlamistáknak a nagy része a dzsihádot szó szerinti háborúnak veszi, ezért gyilkolásznak boldog-boldogtalant.

A háború az csak az egyik eszközük, maga a cél az, hogy az (ő kicsavart felfogásuk szerinti) Koránban lefektetett alapokon nyugvó társadalmat és törvénykezést, végő soron működő államot hozzanak létre.

A d-t én se tudom értelmezni, valami nem lehet egyszerre igaz, hamis, és egyik sem (vagy mindkettő, itt kb ugyanaz, hogy se nem kifejezetten igaz, se nem kifejezetten hamis).

És igen, én úgy gondolom, hogy B, mert nyíltan ez a céljuk (és emellett, hogy a nyugati értékrendet minél inkább kiszorítsák). Az eszközeik változatosak (térítés, toborzás, erőszakkal áttérítés, gyilkolás, stb.), de végsősoron a cél ugyanaz.

Persze gondolom a feladatnál kell indoklás is, és ha meg tudod indokolni, az A (vagy akár a C) válasz is lehet helyes. :) Csak a D egy logikai bukta.

2017. febr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs indoklási lehetőség (csak megjelölni tudom az egyiket), de a levezetést köszönöm. :)
2017. febr. 11. 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:

c, Egyértelműen hamis. Ők ezt hangoztatják, de egyáltalán nem így van.


Muszlim válástudósok nyilatkoztak arról hogy az ISIS tettei mennyire ellentétesek az iszlámmal:


[link]

2017. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is inkább a hamisra gondolok, nem véletlen volt a #notinmyname kampány is a muszlimoknál, akik nem értenek egyet az iszlám vallás szélsőségeseivel.
2017. febr. 12. 13:39
 7/7 anonim ***** válasza:

1-es és hármas vagyok, szívesen. Abban igazatok van, hogy maga a vallás nem erről szól, ez kb olyan, mint amikor gyerekeket küldtek a keresztes háborúba, az is a saját, helytelen felfogásuknak volt köszönhető, mégis a Bibliával magyarázták.

Amúgy indoklás nélkül milyen tárgyra kell ez? Mert én az igazat is úgy gondolom, hogy odaírom azt is, amit neked is leírtam már, hogy bár a Koránban nincs értelmetlen gyilkolászás, ők így értelmezik. Ugyanezért lehet hamis is (azzal indokolva, hogy a Korán nem ezt írja), vagy akár egyik sem, azzal indokolva, amit az utolsó válaszadó írt, hogy ezt állítják, de nem ez van a Koránban.

Indoklás nélkül nem is értem, hogy lehet ilyet kérdezni, pont azért, mert az alapban pl egyetértünk (hogy nem erről szól a Korán, ők értelmezik félre), mégis más választ jelölnénk meg ez alapján, attól függően, hogy a Korán, a szélsőségesek, vagy melyik oldalról tekintjük a kérdést.

2017. febr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!