Angolházi segitetek?

Figyelt kérdés

Már megcsináltam csak nem vagyok benne hogy jó is lett-e. Letudnátok nekem ellenörizni?

Egyszerü jelen

1.on sundays my brother/ relax/ (relax) all day.In the morning he /reads/ (read)comics and I /listens/(listen)to music.In the afternoon we sometimes /ride/ (ride) our bikes in the park.

2.I help (help) my mother with the housework every saturday. We /get/ (get) up at eight o'clock in the morning and we/ clean/(clean) the house together.

3.My cousin Tim don't make (not make) his bed.

4.what time / do / you /goes/ (go) to bed at night?

5.My dad /like/ (like) football, but my mum /doesen't like/ (not like) it at all!



2017. febr. 15. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

Elsőben relaxes, mert a "my brother" az E/3.

Harmadikban E/3 miatt nem don't hanem doesn't.

Négyesnél nem goes, hanem simán go. Nem elég, hogy you-nál (E/2) így se, úgy se teszünk s toldalékot, ha kéne is rakni, akkor a do-ra menne.

Ötösnél megint E/3 miatt likes, illetve a második mondatrészben szerintem csak elgépelted, de amúgy doesn't.

2017. febr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1, nem, jo,jo,jo

2, jo,jo,jo

3, nem

4, nem

5, nem, jo

2017. febr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!