Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyar nyelvtannál hogyan...

Magyar nyelvtannál hogyan kell elemezni a tárgyat?

Figyelt kérdés

hetedikes vagyok és a tárgyat vesszük,de nem értem hogy mi az hogy iránytárgy ill. eredménytárgy.

Megnéztem a tankönyvbe,de ott olyan hülyén ír le mindent,hogy onnan hiába nézem,vagy nézi akárki is.

Osztálytársaimtól se tudok segítséget kérni,mert ők sem értik. Mindjárt dogát írunk ebből,jó lenne tisztába lenni hogy miről van itt szó.

Valaki eltudja mesélni?

Annak köszönöm szépen! :)



2017. febr. 17. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Vol vol, volnemvol, volvol, a... iránytárgy. ez már a cselekvés előtt is megvolt. Például: Leköpöm a tanáromat. A tanár ugyebár a köpés előtt is megvolt már. A eredménytárgy a cselekvés közben jön létre. Például: Kakiltam egy hatalmas kupacot. A kupac a kakilás során keletkezett.
2017. febr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tanártól miért nem mered megkérdezni?
2017. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

A tanártól is megkérdeztem,de ő elég furán magyaráz...

2017. febr. 18. 09:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én tanárom is ilyen, és ha megkérdezed tőle óra után, akkor azt mondja ,,Figyelni kéne az órán" és beutal korrepetálásra.
2017. febr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!