Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Kőszívű ember fiai,1 Míről...

A Kőszívű ember fiai,1 Míről hírhedt az ausztriai Kufstein? 2 Honnan indul haza a legidősebb fiú, mért nem volt gyerekjáték ez az utazás? 3 Kicsoda Pál úr? Mi a furcsa a beszédében? Hogy hívják az apa kedvenc fiát?

Figyelt kérdés

2017. febr. 22. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem Google segítségével gyorsabban ki tudod deríteni.
2017. febr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy kicsit részletesebben kérlek, az interneten nincsen fönn
2017. febr. 22. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:
"az interneten nincsen fönn" - írja egy Z generációs gyerek. Hogy nem olvasol könyvet, még hagyján, de az internetet se tudod használni. Szánalmas. Én most kipróbáltam, és tíz perc alatt mindegyikre választ kaptam a Google és némi intelligencia segítségével. Ezek a közül a Google neked is rendelkezésedre áll.
2017. febr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gergely! Olvasd el a könyvet. Itt senki sem fog segíteni...
2017. febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia !

1.

Kufstein a várbörtönéről híres, több magyar is raboskodott a falai között. / Például Kazinczy Ferenc, de itt tartották fogva Rózsa Sándort, a híres betyárt is, aki az 1848-49-es szabadságharcban részt vett szabadcsapatával. /

Valóban többet megtudhatsz még erről, ha a Google-ban utánanézel.

2.

Oroszországból, Szentpétervárról indul haza Baradlay Ödön, a legidősebb fiú.

Apja halála után anyja hívja haza levélben, hogy mielőbb átvegye a családi birtok irányítását.

Azért nem volt gyerekjáték a hazautazás, mert Ramiroff Leoninnal, orosz barátjával együtt életveszélyes kalandokba keveredtek.

3 ló vontatta szánon, az un. trojkán utaztak.

Először a burán, hatalmas széllel járó hóvihar nehezítette meg útjukat, majd éhes farkascsorda vette üldözőbe őket.

A befagyott Dnyeper folyó jegén menekültek korcsolyával a lábukon, miután a szánjukat és minden felszerelésüket elvesztették.

Leonint Ödönnek kellett megvédenie a farkasoktól, puszta kézzel és kése segítségével, amikor korcsolyaszíja elszakadt.

Majd az orosz barát önfeláldozására és bátorságára lett szükség, amikor Ödön egy halászok által vágott lékbe esett.

Leonin utánaugrott a jeges vízbe és kimentette barátját.

3.

Pál úr Baradlay Richárd, a középső fiú tisztiszolgája.

Mi a furcsa a beszédében, ennek után kellene nézned, mert fejből nem tudom !

4.

Az apa, Baradlay Kazimír kedvenc fia, a legkisebb testvér, Jenő.

Ő egyébként az anya kedvence is.

2017. febr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!