Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vízszintes és függőleges...

Vízszintes és függőleges csőterv készítés hogyan? Van valami program? Sajnos azt se tudom hogyan kell kinézni egy ilyennek a tanárom meg nem segít.

Figyelt kérdés
2017. febr. 25. 10:51
 1/2 Vodafonelive ***** válasza:

A "vízszintes" az a rajz, amihez egy épületnek az alaprajza kell helyiségekkel megjelölve. Azon kell berajzolni, hogy hol futnak a csövek(padló, fal), felszálló ágakat megjelölöd, a csőméreteket, csőanyagokat is megjelölöd rajta, látszódjanak az ívek vagy könyökök.

A függőleges csőterven pl. egy vízellátás-csatornázás rajzot rajzolsz meg a pincétől egészen a tetőig. Itt ami fontos az a magasságok jelölése, hogyan jön sorban a szennyvíz vezeték (mosdó->zuhanyzó->wc). Jelölni kell a csőméreteket, anyagokat és a lejtést is stb.

Vannak hozzá programok amikkel meg tudod rajzolni. Amit itthon nagyon sokan használnak(és általában a munkahelyek nagy részén is ez van) az a 2D-s rajzolóprogram AutoCAD, az Autodesk honlapjára fel lehet regisztrálni és diák ként le tudod tölteni a legfrissebb verzióját 2-3 év licens jogosultsággal egyetemben. A program magyar nyelven is elérhető és vannak a programon belül kiindulásnak oktató videók is.

A másik amit kevesen használnak(mivel nagyon elterjedt az AutoCAD) az szintén egy Autodesk gyártmányú Revit MEP program ami 3D kezelő felületű. Itt annyival "könnyebb" az ember dolga egy függőleges csőterv készítésénél, hogy bejelölöd hol szeretnéd elmetszeni az épületet és abban a metszetben kiadja a függőleges csőtervet.

Ajánlom a Googlet, mert biztos kiad egy-két képet hogyan is néznek ki ezek a műszaki rajzok.

2017. febr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat kerestem neten de sajnos nem igazán értem, de köszönöm ezzel azért előrébb jutotta. Ment a kéz.
2017. febr. 25. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!