Két, azonos L=150m hosszú vasúti szerelvény párhuzamos pályán halad 50km/h, illetve 70km/h sebességgel. Mennyi idő alatt haladnak el egymás melett, ha: a) azonos iranyba haladnak, b) ha ellentetes iranyba haladnak?

2017. febr. 28. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1 km = 1 000 m

1 h = 3 600 s


50 km/h = 50 000 m/h = 13 egész és 8/9 m/s = 125/9 m/s

70 km/h = 70 000 m/h ≈ 19 egész és 4/9 m/s = 175/9 m/s


a) 175/9 m/s – 125/9 m/s = 50/9 m/s

150 m : 50/9 m/s = 27 s ← (150*9)/50 = (3*9)/1 = 27


b) 175/9 m/s + 125/9 m/s = 300/9 m/s

150 m : 300/9 m/s = 4,5 s ← (150*9)/300 = (1*9)/2 = 4,5

2017. febr. 28. 19:26
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést kérek, 150 m hosszal számolva csak egy adott pont halad el egymás mellett.

A teljes elheladáshoz 2*150 m = 300 m-rel kell számolni. 150 m helyett 300 m-t kell oszteni, így 27 helytt 54 s; 4,5 s helyett 9 s lesz.

Mégeszer, elnézést kérek!

2017. febr. 28. 20:24