3x=5-| 2-5x |

Log3(5x-7)=2+log3 (3x+9) (a log3 nál a hármas alsó index)

Ha valaki tud segíteni megoldás menetét írja le legyen szíves :( előre is köszönöm



2017. márc. 2. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Légy szíves, legközelebb a problémát írd le a kérdésedben, és tedd a "házi feladat" kategóriába.
2017. márc. 2. 09:17
 2/2 Arp Du ***** válasza:

3x=5-|2-5x|

1.eset: 2-5x >0

3x=5-(2-5x)

3x=5-2+5x

-2x=3

x=-1,5


2.eset: 2-5x <0 (ekkor az abszoltérték miatt előjel változik)

3x=5-(-(2-5x))

mínusz *mínusz= plusz

3x=5+2-5x

8x=7

x=7/8=0,875

2017. márc. 3. 08:50