2017. márc. 6. 17:16
 1/4 dq ***** válasza:
53%
Ez mi?
2017. márc. 6. 17:21
 2/4 A kérdező kommentje:
hatvány a zárojelben levő szamot a -1 kell emelni
2017. márc. 6. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Túl sok a zárójel. A 3-ra minek külön?

Nem (0,3)^-1 ?

2017. márc. 6. 17:32
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ez a szám a 0,33333.... akar lenni...


Általában szoktuk tudni, hogy ez a szám az 1/3 tört tizedestört alakja, tehát igazából ez a kérdés:


(1/3)^(-1), erről pedig tudjuk, hogy 3.


Ha esetleg nem tudnánk, hogy 0,(3)=1/3, akkor így lehet eljárni; tegyük fel, hogy szám törtalakja A, tehát


A=0,33333...., szorozzuk 10-zel az egyenletet:

10A=3,33333..., ezután kivonjuk egymásból a két egyenletet:


9A=3, erre A=3/9=1/3 adódik.

2017. márc. 6. 18:24