Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megírtam az angol házimat....

Megírtam az angol házimat. Egy fogalmazást: My ideal job. Valaki átolvassa és kijavítja? A fogalmazás lentebb.

Figyelt kérdés

Since I was young my ideal job is to became a vet.I love animals and I like to treat them and also because I think this is a job that has a lot to do with me. I just hope to achieve this goal because I`d to work in a veterinary clinic.

To became a veretinary it`s like to became a doctor.You have to learn very much,but this is my dream, and I`m a loyal person, I`ll do it.

Not only people needs medical attendence,animals are the same that people.They also needs help.

After I will finish the veterinar medicine I`ll open a vet clinic, and I`ll help sick animals.[[úgy fejezném ki magam, hogy olyan állatokat akik segítségre szorulnak...csak nm jut angolul eszembe]]This is my drem job.


A mondatok nem a legjobban függnek össze..de mar nem volt miről írjak és összedobtam valamit...


2010. máj. 10. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:

szia

a második mondattal nem igazán értem mit szerettél volna

a 3. i'd !like! to work in...

a kövi. you have to work !so! much (inkább ezt használják)

animals are the same !as! people

I'd like to open a vet clinic because i want to help animals who need my help.

2010. máj. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Evelynn válasza:

I think my ideal job would be a vet, because I wanted be this since my younger ages.I love animals and like to treat them and I think this is such a job which could do much for me. I just hope to achieve this goal because I`d to work in a veterinary clinic.

To become a veretinary it`s like to become a doctor.You have to learn very much,but this is my dream, and I`m a loyal person, so I`ll do it!

Not only people need medical attendence,animals are the same that people.They also need help.

After I will finish the veterinar medicine I`ll open a vet clinic, and I`ll help for those animals, who are sick.

This is my dream!


Kijavítottak a hibákat, sztem így jobb. De lehet h lesz benne néhány hiba, nem garantálok tökéletes munkát :D

2010. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még 1-2 hiányosság:

az elején: ...my ideal job has been

To become a veterinary is like to become a doctor.

They also need help.


Én még ezeket találtam benne, amúgy jó.

2010. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: az elso hsz-hez írtam.
2010. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

17.50-re ne támaszkodj, mert a két négyszavas mondata kivételével egyetlen helyes mondata nincs, csak nem tudok egy helyett kettőt kijavítani.

A tied pedig: "since I was young" - mért, már nem vagy fiatal? A since -es mondatba present perfect kell, tehát az "is" nem jó. I have wanted to become a wet since my childhood.

"a job has to do a lot with me" - ez nem jó. Munka, aminek köze van hozzám? Ezt hagyd ki.

"I'd to work": kimaradt a like.

To become a vet is like..., nem kell it, mert már van alany (az egész tagmondat)De -inges alakkal jobban hangzana: becoming a vet is like becoming a doctor.

A lojalitás hogy jön ide? Valamit félrenéztél a szótárban. Lehetsz például diligent, hard working, determined.

People need: többes szám, nem kell -s.

the same as, nem that, az egyik alapfokú hasonlítás, a másik középfokú, más a kötőszó. Animals are the same as people - ez azért enyhe túlzás. Kicsit finomítani kéne, pl animals are similar to people. "After I will finish" - ezt nem így mondják, after után nem használunk jövő időt, after I finish, de még inkább after finishing.

"finish veterinar medicine" helyett: veterinary studies.

Hanyadikos vagy?

2010. máj. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

21:00-esnek

koszi, h átnézted...tudom, h nem a legszuperebb vagyok angolból...11ikes vagyok...

2010. máj. 10. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!