Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány dm3 standardállapotú...

Hány dm3 standardállapotú hidrogén-, ill. klórgáz szükséges 73,5 dm3 standardállapotú hidrogén-klorid-gáz előállításához?

Figyelt kérdés

Sürgős lenne!!!

Előre is köszönöm!


2017. márc. 11. 19:03
 1/6 Csicsky ***** válasza:

A végbemenő reakció:


H₂ + Cl₂ → 2HCl


Ennek az alapján ki tudod számolni? Ha nem, szólj.

2017. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eddig eljutottam én is sőt még az anyagmennyiség is kijött de utána összezavarodtam :/
2017. márc. 11. 20:26
 3/6 Csicsky ***** válasza:

1 molekula hidrogén reagál 1 molekula klórral és keletkezik 2 molekula hidrogén-klorid. A reakcióba belépő molekulák száma ugyanannyi, mint a keletkező molekulák száma. Ez azt jelenti, hogy azonos körülmények között a reakcióban résztvevő hidrogén és klór együttesen ugyanakkora térfogatú lesz, mint a keletkező hidrogén-klorid térfogata.


A hidrogén-klorid térfogata 73,5 dm³, ez azt jelenti, hogy:


x dm³ H₂ + x dm³ Cl₂ = 73,5 dm³

2x = 73,5 dm³

x = 73,5/2 = 36,75 dm³ hidrogén fog kelleni és ugyanennyi klórgáz.

2017. márc. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ilyenkor a standard állapottal nem kell foglalkozni?
2017. márc. 11. 20:51
 5/6 Csicsky ***** válasza:
Standard állapotú a hidrogén is, a klórgáz is és a keletkező hidrogén-klorid is. Itt nincsen számolva állapot változással.
2017. márc. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. márc. 11. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!