Horaxel10 kérdése:

Van aki érti mechanikát?

Figyelt kérdés
holnap írnánk egy nagyon fontos dolgozatot viszont én nem értem sajnos ezt a témarészt.Igénybevételi ábrák és a támaszerők számítása lenne a feladat.Nagyon de nagyon hálás lennék ha valaki megpróbálna segíteni nekem.:)

#mechanika #igénybevételi ábra #támaszerő számítás
2017. márc. 12. 10:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"tehát az ilyen esetekben akkor a támaszerő mindig ellentétes irányba mutat.vagy ha az f2 erő balra mutatna akkor az Fa x erő jobbra,igaz?"


Ha a rúd egyensúlyban van, akkor az x irányú erők eredője is 0, ami ugye csak akkor valósul meg, ha a két erő egyenlő nagyságú, de ellentétes irányú. Vagyis ilyenkor így van, ahogy mondod. De ha lenne még egy támasz, ami felvenne x irányú erőt, és annak sem tudnád az irányát, akkor már nem mondhatod rá kapásból, mert nem biztos, hogy igaz.

2017. márc. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
huhh.először is tényleg nagyon köszönöm hogy ennyi időt és energiát fordítottál rám.Tényleg nagyon hálás vagyok neked.:D Az erőket fel tudom már írni,a ferde erőt is fel tudom bontani komponensekre.A szumma MA-t kitudom számolni de most a Szumma mb-nél akadtak gondok.:/
2017. márc. 12. 13:56
 13/13 anonim ***** válasza:

szumma MB:

-F1*(1.5+2+1) + Ay*(2+1) - F2*sin(alfa)*1 = 0

2017. márc. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!