Két dobozba összesen 50 golyót teszünk, úgy hogy a nagyobb dobozba legfeljebb 21 golyóval kerül több, mint a másikba. Hány golyó lehet az egyes dobozokban?

2017. márc. 19. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:

x-y<21

x+y=50

2017. márc. 19. 11:15
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem is igazán értem, hogy ez miért számolási probléma.

50-ből elveszek 21-et, ez kerül majd a "több" dobozba pluszként.A maradék 29-et elosztom kétfelé. Ez persze nem megy. Ami megy, akkor 15+21=36 egyik doboz, akkor 14 a másik.. De 36-14=22 ez több mint a feltétel.

Akkor?? 14+21=35 az egyik doboz, és 15 a másik, különbség 20 és megfelel a feltételnek.

2017. márc. 19. 11:20