8.-osztályos tanuló vagyok és szeretnék segítséget kérni. Nos holnapi matek órán a többiek próbálni fogják a keringōt, mert szombaton lesz az alapítványi bál. És gyakorolnak és sokan nem lesznek matek órán, így én és egy évfolyamtàrsam lesz csak bent matek órán. Mivel csütörtökön témazárót írunk így biztos nem megyünk le és nézzük a többieket, próba közben. Ma kaptunk házit és szeretném ha nem lenne telis tele hibával. A matek nem megy olyan jól, így szeretném ha valaki segítene a házimba, nagyon megköszönném. Nem sokrol van szó, és az az igazság nem szeretem a matektanàrom és ő sem engem mindig kicseszik velem. Nos itt vannak a következő hazifeladataim.1. Az osztály farsangi rendezvényére a nyolcadikosok 80db fánkot sütöttek. A vetélkedő végén a négy csapat a kördiagramon ábrázolt arányban ehetett a fánkokból. (megjegyzésem. Van ott egy kördiagram és 4reszre tagolódik van kék :az 10% Sárga :15% Piros :35% Zöld :40%) a:feladat) hány darab fánkot kapott egy egy csapat? C:feladat) foglald táblázatba a kapott adatokat! D:fadat) készíts oszlopdiagramot a kapott adatokkal!


L/15


2017. márc. 21. 15:22
 1/1 Arp Du ***** válasza:

százalékszámítás

80 db fánk 10%-a: 80*10/100= 80*0,10= 8 db

15%-a: 80*0,15= 12 db

35%-a: 80*0,35= 28 db

40%-a: 80*0,40

oszlopdiagram: 4 oszlop mindegyik csoportnak egy-egy, a magasságuk mutatja, hogy melyik mennyi fánkot evett.

[link]

2017. márc. 22. 08:06