Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudtok nekem kb 10 esetet női...

MR.Lagger kérdése:

Tudtok nekem kb 10 esetet női emancipációra irodalmi művekben?

Figyelt kérdés
Ha tudtok indokot is irni azt is nagyon megköszönném. :D

2017. márc. 21. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ibsen: Nóra - Nóra egy elég gyermeteg nőből igazi személyiség lesz, a végén nem tűri a férjével a veszekedéseket, és elköltözik


Tolsztoj: Anna Karenina - Anna otthagyja a férjét egy másik pasiért, nem törődve a konvenciókkal

Weöres Sándor: Psyche - Psyche egy elég nagy szexuális energiákkal bíró nő, de közben költő is, okos és bátor karakter


Austen: Büszkeség és Balítélet - ezt már régebben olvastam, de nagyon tetszett, hogy Lizzie karakere nem mond rögtön igent egy lehetséges lánykérése, pedig a pasi azt mondja neki, hogy "nálam úgysem találsz jobbat". Lizzie ennél többre értékeli magát, és a végén össze is jön azzal, akivel egymásba szeretnek


Virginia Woolf: Mrs. Dalloway, vagy Orlando - ezeket még nem olvastam sajnos


Illetve Kertész Erzsébet regényei is ilyesmik, mindben okos, érett, bátor nők szerepelnek, akiknek van életük a szerelmen túl is (Vilma doktorasszony, Szonya professzor, Szendrey Júlia stb.)

2017. márc. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Louisa May Alcott: Kisasszonyok (Négy lánytestvér van benne, főként Josephine)

Lucy Maud Montgomery: Anne (és a Váratlan utazás is, több szereplő is)

Karen Blixen: Volt egy farmom Afrikában (önéletrajzi)

Margaret Mitchell: Elfújta a szél

Ken Follett: Az idők végezetéig (Caris)

Shakespeare: Vízkereszt vagy amit akartok (Beatrice)

Závada Pál: Jadviga párnája

Emile Zola: Nana

Gustave Flaubert: Bovaryné

Charlotte Bronte: Jane Eyre

Szabó Magda: Abigél (Horn Mici)

Joanne Harris : Csokoládé (Vianne)

Nathaniel Hawthorne : A skarlát betű (Hester)

Isabel Allende: Kísértetház (Clara)

Nick Hornby: Pop, csajok, stb. (Laura)

Agatha Christie: Padington 16.50 (Lucy)

John Grisham: Az ügyfél (Reggie)

2017. márc. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!