Ha 9x-et megszorzok 3-mal, akkor 27x-et kapok vagy 27*3x-et?2017. márc. 26. 15:48
1/3 anonim válasza:
mivel egy tag, így 27x-et
27*3x az még mindig csak 9x, nem történt szorzás csak mind a két részét bővítetted egy *3-mmal
2/3 Arp Du válasza:
27x
Mert a 9x az 9*x, másszóval 1 x-nek a 9-szerese, csak a szorzásjelet nem írják ki.
A szorzás tényezőinek sorrendjét lehet változtatni:
9x*3 = 9*x*3 = 9*3*x = 27*x = 27x
27*3x az nem 9x! hanem 9x kétszer is megszorozva 3-mal:
27*3x = 9*3*3*x = 9*x*3*3 = 9x*3*3
3/3 tatyesz válasza:
Ha a 9·2-t (ami 18) megszorzod 3-mal, akkor 27·2-t kapsz (ami 54), vagy 27·6-ot (ami 162)?