Valaki tud segíteni a matek házimban? a= (3-2 (gyök a négyzeten) b= (3+ 2 (gyök a négyzeten) MG? (Mértani közepet kell kiszámolni)


2017. márc. 31. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
48%
Ennek fuss neki újra és próbáld érthetően leírni. Ha nem megy, akkor fényképezd le a füzetedből és töltsd fel a képet!
2017. márc. 31. 19:21
 2/2 tatyesz ***** válasza:
49%

Sejtésem szerint:

a=(3-√2)²

b=(3+√2)²


mértani közép: √(a·b)=√((3-√2)²·(3+√2)²)=(3-√2)·(3+√2)=9-2=7

2017. ápr. 1. 10:19