Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Meg tudná mondani valaki,...

Meg tudná mondani valaki, lehetőleg forrás megjelöléssel, hogy, Horthy Miklós emigrációban miből élt?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 3. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első nem igaz! Egyetlen zsidó sem volt hálás neki. Még az összeomlás előtt kimentette a vagyonát.

Az Emlékirataiban is sok a mellébeszélés.

2017. ápr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még annyit az elsőhöz: Amíg hatalmon volt is deportálták a zsidókat, németekkel együttműködött, a nácik is itt voltak.
2017. ápr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyiban az első mellé állnék hogy töriből én annó úgy tanultam hogy a budapesti zsidókat megvédte mert ahhoz még volt elég hatalma, Hitler sose bízott meg benn ezért se sikerült a kiugrási kísérlet(Hitler elraboltatta a fiát). Sokan nagy fasisztának gondolják őt de szerintem ő csak haladt az árral, nagy volt Hitler hatalma a térségben.
2017. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"mert megvédte őket és az országot a náciktól, nyilasoktól, ameddig ő volt hatalmon"


Aha... teljesen kiszolgáltatta az országot a német nácizmusnak, pusztulást és egy millió áldozatot okozva az országnak. A nyilasoknak meg egyenesen átadta a hatalmat és kinevezte szálasi-szaljosant!


Az izraeliták vagyonából meg csak akkor éldegélhetett, ha a deportáció után ellopta a vagyonukat. Kamenyec podolszk-ba 20000 izraelitát vitetett kivégeztettni, 437 000 -et meg 1944 -ben fosztott ki és segédkezett a kifosztásukban. Továbbá több tízezer munkaszolgálatos pusztulása is horthy számlájára írható.

Ezek után aztán nagyon hálásak voltak neki az izraeliták.

Ez amit az első válaszoló írt egy undorító cinizmus a javából.


És, hogy a kérdésre is válaszoljak:


horthy fia az ún. Kiugrási Iroda vezetője volt. A Kiugrási Iroda 1 M dollárt különített el külföldi bankszámlán egy emigráns kormány megalakítására, és működésére. Ezt az 1 millió dollárt a háború utáni zűrzavarban egyszerűen ellopta a horthy familia.

Ez a magyarázata, hogy a horthy familia fejedelmi körülmények között éldegélt egy luxusvillában több fős személyzettel ellátva.

Dolgozni egyik szem szeretet, élősködni lopni azt igen.

2017. ápr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kérek mindenkitől, én csak azt szerettem volna tudni miből élt Magyarország kormányzója abban a tíz évben míg emigrációban élt lehetőleg valami beszámítható forrás alapján mert ilyent nem találok sehol sem, hálás köszönetem előre is.....
2017. ápr. 3. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!