Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vettem egy könyvet 47 Ft-ért,...

Vettem egy könyvet 47 Ft-ért, hányféleképpen fizethetem ki, ha a pénztárcámban csak 2 és 5 forintosok vannak? Lehetséges-e ugyanannyi darab két- és ötforintossal fizetni?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne!
2017. ápr. 3. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyféleképpen, mert a 2 forintost már nem fogadják el. A 47-et lefelé kerekítik, tehát 45 Ft-ot kell fizetned ötösökben, azaz 9 db ötösre van szükséged. :)
2017. ápr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1 kettes 9 ötös

2 kettes: ez nem jó, mert 43-at nem lehet csak ötösökből kifizetni

3 kettes: ilyen eset sincs

4 kettes: szintén nem jó

5 kettes: ez sem jó

6 kettes + 7 ötös

11 kettes + 5 ötös

16 kettes + 3 ötös

21 kettes + 1 ötös


Ezek szerint 5 féleképpen lehet kifizetni.


Ezek között viszont olyan eset nincs, amikor ugyanannyi ötös kell, mint kettes.

2017. ápr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amúgy: veszed a szélső esetet: minél több 5-ös, akkor lesz 9 db ötös és még kell 1 db kettes.

Aztán próbálod helyettesíteni az ötösöket kettesekkel. De 1 ötöst nem tudsz helyettesíteni, csak 2-t.

Tehát ennyi darab érme kell:

9-2k ötös, 1+5k kettes, ahol k természetes szám.

Tehát ezek lesznek a lehetőségek:

(9;1) (7;6) (5;11) (3;16) (1;21)

2017. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2017. ápr. 3. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!