Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sakkhoz elméleti anyagot...

Sakkhoz elméleti anyagot keresek milyenek vannak?

Figyelt kérdés

Plussz a végjátéktechnika alapelveit le tudná írni ide valaki?



Meg a játékvezetéshez szabályokat tanácsokat.


2017. ápr. 4. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:

A játékvezetéshez szabályok, információk itt vannak összefoglalva:

[link]


A végjátékokról meg egész könyvek jelentek meg, az nem olyasmi, amit itt 40-50 sorban össze lehet foglalni neked.


Ezt a könyvet például könyvtárakban is megtalálhatod:

[link]

2017. ápr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem a sakkjáték szabályzatát kértem hanem a játékvezetés szabályait. A miképpjét tanácsokat hogy hogyan sakkozz. Csak könyörgöm ne olyanokat hogy fejlődj ki mert azér ezek már egy amatőrnek is a könyökén jönnek ki. Valami részletesebb elméletet szeretnék esetleg speciális tanácsokat. Köszi azért értékelem a lelkesedst :) Kb a haladó szinten való túl lendüléshez vólna szükségem sokkal komolyabb elméleti anyagra mint az olyan fel sorolások mint a sakk aranyszabályai. Vagy esetleg pontosan azoknak a szabáyloknak a leíró értelmezése továbbgonsolása.
2017. ápr. 4. 23:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el rendesen, a játékvezetés és versenyszabályok is benne vannak a sakk szabályai után.
2017. ápr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Márpedig mindenki úgy fejlődik a sakkban, hogy a lejátszott játszmáit újból kirakja, kielemzi, hogy hol rontotta el, hol nem vett észre nyerő kombinációt, stb. Csak ebből lehet tanulni. A sakk-könyvek annyiból jobbak, hogy készen kapod az állásokat, ahol a nyerő kombináció van. De aki nem hajlandó ténylegesen tanulni a sakkot a játszmákon kívül is, az nem fog túljutni a haladó szinten.


A klubban, ahol régebben játszottam, a fiatalok akik igazán akartak a sakkal foglalkozni megtanulták néhány számukra szimpatikus megnyitás szinte összes változatát, és ezzel egycsapásra hagyták maguk mögött a többieket, hiszen nem kellett már gondolkozniuk a lépéseken. Mire a végjátékhoz jutottak, már olyan helyzeti előnyük esetleg tisztelőnyük volt, hogy simán nyertek. A végjátékokban hiába profi valaki, ha a megnyitásban lenyomják.

2017. ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A szabályzat nem ara vonatkozik amiről én beszélek! A megnyitások memorizálása amatőr hiba. A sakktudás az ismeretlen megnyitásokban való tájékozódás képességét jelenti nem az ismertben.


Nem tudom miről beszélsz azzal hogy márpedig aki nem akar sakkjátszmán kívül tanulni. Semmi releanciája nincs ahoz amit írtam.


Sokat rizsáltál de nem rendelkezel azal az ismeretanyaggal amit kértem! Olyan írjon aki tudja miről beszélek és meg tudja osztani nyílvánosan a tananyagot! THX előre is!


Vagy töltse fel valahova.

2017. ápr. 5. 17:58
 6/8 A kérdező kommentje:

"A játékvezetéshez szabályok, információk itt vannak összefoglalva:

[link] "


Tisztázzom még egyszer ezek nem a játékvezetés szabályai hanem a sakk szabályzata. Éppen ezért a félre értés miatt kérném hogy csak olyan írjon aki érdekelt a témában! Tehát magas szinten tanulja is vagy tanulta a sakkot és meg tudja osztani a tudását esetleg tud fel tölteni elméleti anyagokat vagy küldeni emailben.

2017. ápr. 5. 18:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Szabély: A farkaddal mozgasd a királyt és te leszel a király!!!!
2017. ápr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2017. máj. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!