Karakas Lászlóné kérdése:

Hogy tudnám ezt megoldani? Y/4-y+12/5=6-y


2017. ápr. 5. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

y/4-y+12/5=6-y

y/4=6-12/5

5y=120-48

y=72/5

2017. ápr. 5. 19:29
 2/4 anonim válasza:

y/4-y+12/5=6-y

y/4-y+2,4=6-y /×4

y-4y+9,6=24-4y

-3y+9,6=24-4y /+4y

y+9,6=24 /-9,6

y=14,4

2017. ápr. 5. 19:35
 3/4 Domokos J válasza:

A 2. jó

máshogy:

y/4-y+12/5=6-y kivonjuk a 12/5-öt

y/4-y=6-y-(12/5) y-nal egyszerűsítünk

y/4= 6-(12/5) mindkét oldal *4

y=(6-(12/5))*4

y=14,4

2017. ápr. 7. 07:41
 4/4 Domokos J válasza:
Most nézem, az első a legfarppánsabb.
2017. ápr. 7. 07:54