Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szent Péter esernyője című...

Szent Péter esernyője című olvasmányról tanulunk és az a feladat, hogy néhány mondatot írni kell a Mravucsánéknál tartott vacsoráról mit írhatnék?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne. Mielőtt valaki nekem állna, hogy miért nem olvastam el és figyeltem órán, annak elmondanám, hogy 2 hétig volt egy elhúzódó betegségem és azt pótolom be!

#4. rész #Szent Péter esernyője #a bábaszéki intelligencia
2017. ápr. 11. 14:52
 1/1 Csicsky ***** válasza:

Magyar Elektronikius Könyvtár (Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője – Vacsora Mravucsánéknál):


[link]


Adok tippeket:

- a vendégek: Veronka, a helybéli tiszteles, a kántor, egy szenátor, az erdész a feleségével, egy ügyvéd, stb.,

- a vacsorával mindenki elégedett volt, kivéve madame Kriszbayt, ellenben a szomszédaival egészen jól elvolt,

- Szliminszkyné az urát, Wladimot ajnározta, babusgatta egész este, az egészségét óvta és nem engedte, hogy kedve szerint jól belakjon és igyon, szivarozzon,…

- majd Szliminszkyné Mokry jegyzősegéd új ruhája iránt érdeklődik,

- később az ügyvéd társalog Veronkával: mit csinál Veronka, milyen Glogován,…

- aztán a lepkékre terelődik a szó, kinek milyen lepkegyűjteménye van,

- majd az esernyő esetéről beszélgetnek, Szliminszkyné részletesen elmeséli megemlítve azt is, hogy hol található, aminek az ügyvéd nagyon megörül, de igyekszik nem elárulni magát,

- a vacsora vége felé elkezdett kártyázni a férfivendégek egy része egy hiányos kártyapaklival,

- Klempa úr elaludt az asztalánál, mire a többiek tréfából gyertyával odaragasztották a szakállát az asztalhoz,

- a vacsora végeztével a vendégek nyugovóra tértek. Veronka nem mert levetkőzni, mert szégyelte magát a macska előtt.

2017. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!