Matematikafeladat megoldása?


A számtani és mértani közép közötti egyenlőtlenség felhasználásával igazolja, hogy tetszőleges n természetes számra (1+1/n)^n < (1+1/n+1)^(n+1)


Tudom hogy ez egy nagyon fontos és ismert sorozat, ami az e-hez tart, de kifejezetten a közepek közti egyenlőségek felhasználásával meg tudja valaki oldani?


2017. ápr. 13. 10:03
 1/5 A kérdező kommentje:

Egy zárójel lemaradt:

(1+1/n)^n < (1+1/(n+1))^(n+1)

2017. ápr. 13. 10:21
 2/5 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
{\displaystyle {\sqrt[{n+1}]{(1+{\frac {1}{n}})^{n}*1}}\leq {\frac {n(1+{\frac {1}{n}})+1}{n+1}}=1+{\frac {1}{n+1}}.}
2017. ápr. 13. 19:24
 3/5 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

Bocsánat az előzőért, leírom "emberi nyelven":


Ha (n+1)-edik gyök alatt összeszorozzuk az (1+1/n)^n * 1 -et, akkor a számtani és mértani közép közötti egyenlőtlenség felhasználásával ez kisebb, mint [n(1+1/n)+1] / (n+1).

Ha ez utóbbi kifejezést egyszerűsíted, akkor éppen 1 + [1/(n+1)]-et kapunk és ezzel készen vagyunk.

2017. ápr. 13. 19:28
 4/5 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

A bizonyítást megtalálhatod a következő linken:


[link]


Kicsit görgess lejjebb az (1+1/n)^n sorozathoz.

2017. ápr. 13. 19:29
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. jún. 4. 18:47