Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik azok a racionális számok?

Mik azok a racionális számok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 17:52
 1/5 anonim válasza:
0%
2010. máj. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Képzeld el,hogy nem vagyok hülye, elolvastam már a wikipédiát, de nem értem azt a magyarázatot. De azért köszi a linket, legalább adhattam egy piros kezet. -.- Miért nem tudsz normálist választ írni?
2010. máj. 13. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:
12%

A matematikában racionális számnak (vagy törtszámnak) nevezzük két tetszőleges egész szám hányadosát, amelyet többnyire az a/b alakban írunk fel, ahol b nem nulla.


1 szóva: törtek.


Ennyi a lényege, ez a wikipédiában ez első mondtad. És qvára nem kéne mással azért bunkózni, mert te nem vagy képes összállóan ennyit megkeresni és értelmezni.

2010. máj. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A racionális számokat szokták úgy osztályozni, hogy egész, és nem egész törtszámok.
2010. máj. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A racionális számok azok a számok,amelyek felírhatók két egész szám hányadosaként.Általános alakja p/q,ahol q nem 0,és p és q eleme az egész számok halmazénak.HA elvégezzük az osztást,akkor egy tizedes törtet kaunk,aminek 2 fajtája van,véges és végtelen szakaszos.
2010. máj. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!