Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy lehet műelemzés gyanánt...

Hogy lehet műelemzés gyanánt 3-4 oldalt írni?

Figyelt kérdés
Én leírom 1-másfél oldalban és kifújt. Legfőbb problémák a kis rövid versekkel vannak. Egyszer írtam többet de az nem tetszett a tanárnak; szerinte nem volt lényegretörő.

2017. ápr. 24. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Rizsa... Írj le mindent 6 féleképpen, meg írj körül mindent 12 mondattal, a lényeg, hogy kitöltse a helyet. Nekem volt olyan, hogy elkezdtem írni és csak a címről írtam majdnem háromnegyed oldalt xddd :D Rizsázni kell
2017. ápr. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem jó! Egyszer belekötött a dolgozatomba amikor így csináltam. Mondjuk lehet ez már csak a tanár farokfejsége
2017. ápr. 25. 00:25
 3/8 BlackSword ***** válasza:
100%

Mert a műelemzés minősége és hossza nem egyenesen aránylik egymással... Másfél oldal is lehet jó, és öt oldal is lehet bődületes nulla...


Legyél lényegre törő és ne rizsázz!!!

2017. ápr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
De ha nem rizsazik akkor hogy lesz meg 3-4 oldal? Annyinak meg kell lennie... Beadsz egy oldalnyi szoveget akkor hiaba lesz az az egy oldal nagyon jo körbe fog a tanar röhögni azt kapsz ra egy 50%-ot...
2017. ápr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BlackSword ***** válasza:
Miért, ha rizsázik nem ugyanazt kapja???
2017. ápr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én rég foglalkoztam ilyesmivel, de esetleg nézz meg 1-2 példát, hogy milyen szempontok alapján vizsgálja az adott művet; esetleg írjál hozzá saját véleményt, elemezd költői képek szempontjából, pl vannak-e benne ismétlések, visszatérő elemek; esetleg a nyelvhasználata, hogy ilyen régies pl; vagy nem tudom, csak most ez jutott eszembe; akár esetleg tréfás, vagy komoly hangvételű, tájleírások, rímszerkezet; mire utalhat a költő, tebenned mit indít el, hány soros, hány versszakos a vers; milyen időben írhatta, pl tavaszias, nyárias; mikor keletkezett, melyik versekkel együtt keletkezett, és milyen más versekre hasonlít a szemléletmódja borongós-e vagy vidám; első verseihez képest milyen; van -e olyan szó benne, amit nagyon akar hangsúlyozni;esetleg kinek a szemszögéből írhatja le; akár pillanatkép-e; első versszak összehasonlítása az utolsóval, hogyha mondjuk pl keretes a szerkezete; milyen gazdagon írja le a színvilágot; hangutánzószavak, és sokszor megjelenő betűk vannak-e benne, milyen érzéseket keltenek benned, hogy adott betűt sokszor használ, amúgy én most csak hasamra ütöttem, és írtam pár dolgot.
2017. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Miért, ha rizsázik nem ugyanazt kapja???"


Ez a magyar igazából annyira tanárfüggő szerintem... Nekünk úgy csinálja, hogy ha nem írsz végig legalább 3 oldalt akkor az már alapból szar. Viszont ha végig rizsázol 4 oldalt abból hiába csak 1 az értelmes, arra mindig jó jegyet ad. Másnak meg ezekszerint máshogy kérik. Nekünk azzal kezdi mindig, hogy a 3 oldalnak meg kell lennie. Az meg rizsázás nélkül nem nagyon van meg sehogy. :D

2017. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
[link] kis segédlet, ezek alapján azért 3 oldalt össze lehet hozni szerintem. Csak gyakorlás kérdése.
2017. ápr. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!