Mi az alábbi fizika feladat megoldása?


A kalapácsvetés során a kalapács feje kb. 1,5 méter sugarú körpályán gyorsul fel. A sportoló másodpercenként 3 fordulatot tesz meg az elhajítás előtt. Mekkora sebességgel kezdi meg röppályáját a kalapács?


Válaszokat előre is köszönöm!



2017. ápr. 25. 19:44
 1/1 anonim ***** válasza:
V=r*w (omega) w=2*pi*n (n=f=fordulatszám)
2017. ápr. 25. 20:19