Egy téglalap alakú kép átlója 18 cm, oldalainak aránya 2:3. Mekkorak a kép méretei?

Megoldást és magyarázatot szeretnék, mert nagyon nem értem.

2017. máj. 2. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Téglalap => derékszög.


Pitagorasz tétel.


x^2+1,5x^2=18^2

2017. máj. 2. 15:03
 2/2 tatyesz ***** válasza:

Ha a két oldal aránya 2:3, akkor az egyik oldal lehet 2x, a másik 3x.

a=2x

b=3x

A két oldal és az átló egy derékszögű háromszöget alkot, amire felírhatjuk a Pitagorasz-tételt:

a²+b²=18²

(2x)²+(3x)²=18²

4x²+9x²=324

13x²=324

x²=24,9

x=4,99≈5

a=2*5=10

b=3*5=15

2017. máj. 3. 09:00