Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Determináns számolásánál...

Determináns számolásánál sarrus szabálynál mikor kell sort cserélni és ilyenkor hogy vált előjelet?

Figyelt kérdés
2017. máj. 5. 01:27
 1/9 A kérdező kommentje:
megvan ha ugyanúgy néz ki a kivonandó :D
2017. máj. 5. 01:30
 2/9 A kérdező kommentje:
vagyis félig igaz, várok választ még :d
2017. máj. 5. 01:31
 3/9 A kérdező kommentje:
félig se igaz visszavonom
2017. máj. 5. 01:33
 4/9 anonim ***** válasza:

A kérdésed nem értem, de ezt tudom ajánlani:

[link]

2017. máj. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi, de a sarrus szabállyal kapcsolatban értettem :)
2017. máj. 5. 13:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Én se nagyon értem mi a kérdés. A Sarrus szabály az egy algoritmikus dolog, wikipédián le van írva hogyan kell csinálni: [link] ennyi az egész, pont, nincs semmi sor cserélés.


Ha egy determinánsban két sort vagy oszlopot felcserélsz, az előjel MINDEN ESETBEN megváltozik.

2017. máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azt vágom hogy előjelet vált, de HOGY?
2017. máj. 5. 13:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Na akkor tisztázzuk, most nem a Sarrus szabályról beszélünk, hanem az egyik determinánsokkal kapcsolatos tételről, ott van a determináns, két sorát felcseréled, nem kell semmit csinálj, csak a determinánst megszorozd -1-el, determinánst skalárral úgy kell szorozni, hogy kiválasztasz egy oszlopot vagy sort, s annak minden elemét beszorzod azzal a számmal, esetedben a "-1"-el, de úgy is csinálhatod hogy kiszámolod a determinánst, majd a végeredményt szorzod meg "-1"-el, ugyanaz fog kijönni.
2017. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
tudnál példát mutatni?
2017. máj. 7. 04:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!