Lenne két példa ami nehézséget okoz mert még nem jutottam el odáig, hogy ezt is megértsem. Valaki segítene?


Valószínűségszámításról van szó. Csak nem a klasszikus modellről van szó.


Linkek:


[link]

[link]



2017. máj. 7. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elsőt binomiális eloszlással kell megoldani. (Wikipédia...)

a) (10 alatt 5) * 0,27^5 * 0,73^5

b) Kisebb az aránya, mint az egész lakosság körében: Kevesebb, mint 27%-a dohányzik a kiválasztottaknak, tehát VAGY 0, VAGY 1, VAGY 2. Ez pedig (10 alatt 0) * 0,27^0 * 0,73^10 + (10 alatt 1) * 0,27^1 * 0,73^9 + (10 alatt 2) * 0,27^2 * 0,73^8

c) A nem dohányosoknál a p = 0,73.

Tehát P(k db nemdohányzó van 10 között) = (10 alatt k) * 0,73^k * 0,27^(10-k) A többit a Wiki segítségével oldd meg, helyettesítsd bele a képletekbe!



2. feladat: Teljes valószínűség tétele és Bayes-tétel.

a) P(első dobozból különbözőt húztunk) = 1*4 / (5 alatt 2)

P(második dobozból különbözőt húztunk) = 2*3 / (5 alatt 2)

A teljes vsz. tételével:

P(különbözőt húztunk) = 0,75 * 1*4 / (5 alatt 2) + 0,25 * 2*3 / (5 alatt 2)


b) Bayes-tétel.

P(1. doboz | 2 pirosat húztunk) = P(1.dobozból húztunk ÉS 2 pirosat húztunk) / P(2 pirosat húztunk) =

(0,75 * ((4 alatt 2) / (5 alatt 2))) / ((0,75 * ((4 alatt 2) / (5 alatt 2))) + 0,25 * ((3 alatt 2) / (5 alatt 2))))

2017. máj. 7. 11:24
 2/2 anonim ***** válasza:

Hopp, a 2./b utolsó sorában a 0,25 előtt lemaradt egy '('.

Még a 3./c a komplementer vsz.-gel:

P(lesz közte fehér) = 1 - (P nincs fehér) = 1 - ((3 alatt 0)*(7 alatt 3))/(10 alatt 3)

2017. máj. 7. 11:30