Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség a németben a,...

Mi a különbség a németben a, , wofür", a, , worauf", a, , woran" és a, , worüber" szavak között?

Figyelt kérdés

2017. máj. 13. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mivel mondod. Pl. worüber freust du dich- minek örülsz? De ha worauf freust du dich, nem tudom igazából ez jó e így, de ha auffal van ez az ige akkor jövőidőre utal.


A wofür-mihez(Wofür brauchst du Wasser? - Mihez kell neked víz?), a woran-ra a példa meg az lenne, hogy "woran liegt es?" vagy "woran erkennt man...?" miről ismered meg...?"

2017. máj. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát a worauf-t csak jövő idő esetén használhatjuk? A többit pedig jelenben?
2017. máj. 13. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, ez csak kimondottan az örülésnél van így. van sok ilyen megtanulós dolog.

Pl. hogy mire vagy büszke, worauf bist du stolz? Ez jelenidő. Meg kell tanulni ezeket a vonzatokat az igéknél.

hogy stolz auf (worauf?), reden über (worüber?) stb.


Mélyebben én sem tudom, csak ebbe már belefutottam, hogy auffal mondtam az örülnit, és javítottak hogy über, mert az tipikusan jövőidejű feltételezésnél használják, és én is olyan helyen láttam, amikor mailben írták, hogy örülnének a válaszomnak. (Auf ihre Antwort freue ich mich). Nincs jövő idő, sem feltételes mód, mégis erre utal.

2017. máj. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ige vonzata dönti el, mikor mit kell használni.

Amiket leírtál, úgy hívják, hogy névmási határozó.

Van mutató és kérdő alakjuk.

pl.

Angst haben vor+Dat - félni vmitől

Ich habe Angst vor der Matheprüfung.

Félek a matekvizsgától.

Wovor hast du Angst? Mitől félsz?

Vor der Matheprüfung? A matekvizsgától?

Ja, davor. Igen, attól.


Előző jól írta.

A sich freuen igének két vonzata van

über+Akk örülni vminek most

auf+Akk előre örülni vminek

2017. máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!