Kémiában tudnátok segíteni?


Az elérni kívánt értékek:

Ca: 1 mg/l

Mg: 5 mg/l

Fe: 0,2 mg/l

Mn: 0,05 mg/l


A befolyó víz értékei:


Mg: 7mg/l

Fe: 19,4 mg/l

Mn: 10,6mg/l

O2: 3,6mg/l

Össz keménység: 22mg/l

kla: 5


Adja meg a keletkezett (vízmentes) hulladék tömegét is, egy heti időtartamra!


Ezt a feladatot kaptam, de teljes a sötétség...


2017. máj. 14. 11:53
 1/2 Arp Du ***** válasza:

Nincs több adat? egy hét alatt mennyi liter víz megy át? A keletkezett hulladék az eltávolított Ca, Mg, Fe, Mn?


-eltávolítják: Mg (magnézium), Fe (vas), Mn (mangán), az adatokból látszik mennyit pl. Mg 7-5= 2 mg/l

-O2-ből nem lesz hulladék, KLa talán levegőztetési koefficiens

-össz keménység: oldott Ca kalcium és Mg magnézium sók okozzák. A 22 mg/l-nak egy része Ca, de mennyi?

(ha a keménységbe csak Ca és Mg számít, Ca= összkeménység-Mg= 22-7= 15 mg,

ha a Ca és Mg sók egésze számít, 22 durván fele Ca só, annak durván 1/3-a Ca, Ca= 22/2/3= 3,7 mg)


1 literben kb. Ca 15-1=14, Mg 7-5=2, Fe 19.4-0.2=19.2, Mn 10.6-0.05=10.55

2017. máj. 14. 15:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Közben sikerült megoldani! Köszi, a Te vonaladon indultam el és sikerült! :)
2017. máj. 14. 21:10