Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A szerkezeti kepletbol ezt,...

A szerkezeti kepletbol ezt, hogy tudom kiolvasni?

Figyelt kérdés

Megneztem a lidokain szerkezeti kepletet,



[link]


Ebbol, hogy tudom azt kiolvasni, hogy :" Lidokainban 7 sp^2 hibridizált szénatom található." Elkezdtem szamolgatni a vonalakat, de meg ugy se het. Hogy kell ilyesmit leolvasni? Kerlek, nagyon egyszeruen magyarazz, mert meg csak most tanulom ezt es fogalmam nincs, hogy mi micsoda. Koszi. :D


2017. máj. 19. 10:53
 1/5 Arp Du ***** válasza:

sp2 hibridizált szénatom: röviden olyan szénatom, aminek egy kettős kötése van, a többi kötése egyes kötés. Ezeket kell megszámolni

[link]

hosszabban

sp2 hibridizált: 3 szigma kötése van (1s + 2p = 3 hibridpálya) és a pí kötés adja a 4. vegyértéket, az nem vesz részt a hibridizációban. (A kettős kötésben az egyik vonal a pí kötés).

Ez a leírás, érthető-e:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2017. máj. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi, igy mar vilagosodik. Mar csak azt nem ertem, ha ilyen vagy meg bonyolultabb szerkezeti kepletet kapok, akkor mit meg kell meg tudnom hozza, hogy random barmit el tudjak nevezni? IUPAC nev, vagy esetleg ha a nevet adjak meg es felrajzolni? Illetve tulajdonsagokat megallapitani a szerkezeti kepletbol?
2017. máj. 27. 16:16
 3/5 Arp Du ***** válasza:
Hát van valami, amit úgy hívnak, egyetem. Lehet hogy tetszeni fog, sok sikert.
2017. máj. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom. Ugy veled, hogy be lehet hozni ilyen szintu lemaradast 1 ev kokemeny tanulassal? Sajnos onbizalmam ilyen teren nem sok, de azert igyekezni fogok.
2017. máj. 28. 19:28
 5/5 Arp Du ***** válasza:

Bonyolult vegyületek elnevezését, tulajdonságait egyetemen biztos tanítják.

Egyszerű vegyületeken az látszhat, hogy poláris (pl. H2O) vagy apoláris (pl. benzol).

(lehet hogy más is, nem tudom)


Az alapjait értsd meg először. Van-e jó könyved, tanárod akit értesz. Bele tudsz-e jönni, van-e örömed benne. Ha nem, másban okosodhatsz.

2017. jún. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!