Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kellene megoldani ezt...

Hogyan kellene megoldani ezt a szélsőértékes példát?

Figyelt kérdés

Vizsgára kellene, eddig mindig szépen ki lehetett fejezni és abból számolni tovább. Most csak le tudtam deriválni parciálisan x-re és y-ra. Nem tudok kiemelést végezni, hogy zárójelen belül ne maradjon ellentétes tag.

Ha valaki megnézné, nagyon hálás lennék!


[link]


Ebből a 6-os feladat.



2017. máj. 22. 15:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért zavar a zárójelen belül az ellentétes tag?
2017. máj. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem látom át, ha levezetnéd nagyon megköszönném.
2017. máj. 22. 19:15
 3/16 anonim ***** válasza:
Sajnos én se látom át, hogy te mit nem látsz át. Meg kell oldanod egy kétismeretlenes lineáris egyenletrendszert. Ezt meg tudod csinálni, ezzel kezdődik a feladatlap.
2017. máj. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Leírom, akkor mi nem világos.


Parciálisan ugye x és y szerint deriválom az f fv-t.


X-re ezt kapom y^2-2xy^2-2y^3 és Y-ra ezt kapom 2xy-2x^2y-6xy^2.


Stacionárius pontokat kellene meghatároznom, ami ugye x és y értéke.

Ezt nem tudom megoldani, összevontam a két egyenletet, de ezt kapom 4xy-4x^2y-6y^2+12y^3 = 0.


Ha átrendezem y(4x-4x^2-6y+12y^2)=0 ebből szintén nem tudomm, hogyan kapom meg x-t és y-t.


Ugye megvan a kikötés, hogy mindkettő 0-tól nagyobb. Ha még ez nem is lenne akkor is tanácstalan vagyok.

2017. máj. 22. 20:09
 5/16 anonim ***** válasza:

Miért vontad össze? Ne vond össze. Ha meg kell oldanod egy egyenletrendszert, azt nem úgy csinálod, hogy összeadod az egyenleteket.

Emeld ki mindegyikből azokat a tényezőket, amelyeknek a tartományon kívül van csak gyöke, 1-1 lineáris tagod fog maradni.

2017. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nem világos, lehet ha látnám akkor rájönnék, de így nem igazán.
2017. máj. 22. 20:53
 7/16 anonim ***** válasza:
Az elsőből emelj ki y^2-et, a másodikból xy-t.
2017. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, ilyet csináltam én is csak utána összevontam. Hogyan tovább akkor innen? Feltétel miatt nem lehetnek nullák (x és y). Akkor a zárójel belsejét oldjam meg? Abból megint valami eszetlenséget kaptam.
2017. máj. 22. 21:10
 9/16 A kérdező kommentje:
1/2 és 1/6 ha minden igaz. Köszönöm a segítséget! Remélem jó eredmény jött ki.
2017. máj. 22. 21:22
 10/16 anonim ***** válasza:

De miért adod össze? Mondtam már, hogy ne add össze. Hogyan oldunk meg lineáris egyenletrendszert?


Nem jó se az 1/2, se az 1/6.

2017. máj. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!