Matek egyenletbe valaki segítene?


576. 3- 10+x=0 törtvonal alatt 2 2x

571. 2 törtvonal x-1 +1= 3 törtvonal x-1

572.3(9x-3Ö törtvonal 2x+4- 1,5-3,5x törtvonal x+2=0



2017. máj. 27. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Le tudnád inkább fotózni a feladatokat, vagy átláthatóbban leírni, zárójelezni?
2017. máj. 27. 16:48
 2/5 A kérdező kommentje:

Inkább akkor legyek ez:

0,75(12x-4)-x-1 törtvonal 2x-1 és az egész =0

2017. máj. 27. 17:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Felbontod a zárójelet, rendezed, összevonsz, majd megszorzod az egyenletet a nevezővel.

Ismét összevonsz, 0-ra rendezed, majd megoldóképlettel megoldod!

2017. máj. 27. 17:36
 4/5 A kérdező kommentje:
567. feladat [link]
2017. máj. 27. 19:21
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugye 2x-1 nem lehet 0, mert 0val nem oszthatunk, így 2x-1=0 megoldása x=0.5 nem lehet megoldása az egyenletnek.


A tört pedig akkor lesz 0, ha a számláló:

0.75(12x-4)-x-1=0

0.75(12x-4)=x+1

3/4*(12x-4)=x+1

3(12/4*x-1)=x+1

3(3x-1)=x+1

9x-3=x+1

8x=4

x=0.5, viszont x=0.5 esetén a nevező is 0, ami miatt értelmezhetetlen a tört.

Tehát a megoldás halmaza üreshalmaz.

2017. máj. 27. 21:10